חלק חשוב בכתיבת עבודות מחקר אקדמיות הוא סקירת הספרות. כדי להבטיח את איכות סקירת הספרות על הכותב לוודא שהמאמרים שנבחרו יהיו מאמרים אקדמיים. לרשות הכותב עומדים מספר כלים לחיפוש מאמרים אקדמיים.

פירוט הכלים לחיפוש מאמרים אקדמיים

אחד הכלים לחיפוש מאמרים אקדמיים הוא גוגל סקולר: זהו כלי החיפוש של גוגל למאמרים אקדמיים. לכלי חיפוש זה מספר יתרונות:אפשר לדעת באיזו שנה נכתב המאמר וכך לדעת האם המידע בו עדכני אושזהו מאמר ישן מדי. כמו כן זהו כלי נוח לשימוש משום שלעתים כלי זה מאפשר הורדה ישירה של המאמר. אם לא ניתן להוריד את המאמר ישירות מפנה גוגל סקולר את כותב העבודה למאגרי מידע רלבנטים שהמאמר נמצא בהם. הגוגל סקולר הוא גם מדד לאיכות המאמר משום שהוא מראה כמה מאמרים ציטטו את המאמר שחיפש הכותב. כלי נוסף לחיפוש מאמרים אקדמיים הוא ספריית המוסד האקדמי. חיפוש בספרייה מאפשר לכותב גישה למאמרים שאי אפשר להוריד אותם ישירות מהאינטרנט. כמו כן זהו כלי זמין ונוח( חלק מהמוסדות האקדמיים מאפשרים גישה לספרייה אפילו מהבית). חיפוש מאמרים אקדמיים יכול להיעשות גם באמצעות מאגרי נתונים ממוחשבים כמו מפתח חיפה,סיינס דיירקט ועוד.הגישה למאגרי נתונים אלה נעשית בדרך כלל מספריית המוסד האקדמי. היתרון בשימוש במאגרי הנתונים הוא שהוא מאפשר לכותב גישה למידע המצוי רק בהם.
כלים לחיפוש מאמרים אקדמיים והצלחה בעבודת המחקר לשימוש בכלים לחיפוש מאמרים אקדמיים יש חשיבות רבה משום שאחד הקריטריונים לציון בעבודת המחקר האקדמית הוא הסתמכות על מאמרים אקדמיים מעודכנים. שימוש בכלים לחיפוש מאמרים אקדמיים מונע פגיעה מיותרת בציון בשל הסתמכות על מידע מיושן ולא רלבנטי.
לסיכום אחד הקריטריונים לבחינת איכותה של סקירת הספרות הוא שימוש במאמרים אקדמיים. לרשות הכותב עומדים מספר כלים לחיפוש מאמרים אקדמיים. אחד הכלים לחיפוש מאמרים אקדמיים הוא גוגל סקולר. לכלי זה יתרונות רבים: הוא מאפשר לכותב לקבל מידע על איכות המאמר באמצעות הפניה למאמרים שציטטו אותו. כמו כן הוא נותן לכותב מידע על עדכניות המאמר. כמו כן יכול הכותב להשתמש במאגרי נתונים ממוחשבים.