משוב לבדיקת עבודה אקדמית

ציון. אם נשאל כל סטודנט וסטודנטית שעומדים בפני הגשת עבודה אקדמית מה הדבר שהם הכי חוששים ממנו, זו בוודאי תהיה התשובה. הציון של העבודה האקדמית מלחיץ משום שהוא נגזר משלל פרמטרים, שלכל אחד מהם השפעה רבה מאוד על התוצאה הסופית. המשמעות היא שאם הייתם יכולים לקבל משוב לבדיקת עבודה אקדמית סביר להניח שזה בדיוק מה שהיה יכול להתאים לכם. הבשורה הטובה היא שאתם יכולים לקבל את המשוב הזה מגורם מקצועי, מנוסה ומיומן מאוד, ואין כל סיבה שתגישו עבודה מבלי שאתם בטוחים שהיא עומדת בכל הכללים והדרישות, גם של האקדמיה בכלל וגם של מוסד הלימודים שלכם בפרט. 

תרומתו של המשוב

משוב לבדיקת עבודה אקדמית, אם הוא ניתן על ידי אדם שיש לו ניסיון רב בכתיבת עבודות ומיומנות רבה בתחום, הוא משוב חיוני ויעיל מאוד. אדם זה ישקיע את כל הזמן הדרוש לקריאה מעמיקה של העבודה שלכם, תוך התייחסות לכל אותם מרכיבים שייבחנו גם על ידי המנחה. במהלך הקריאה יוכל אותו גורם מנוסה ומקצועי להפנות את תשומת לבכם לשלל נושאים חשובים, החל ממבנה העבודה הכללי (שער, תוכן עניינים, ראשי פרקים), דרך השימוש הנכון במקורות המידע האיכותיים והמתאימים ביותר ועד לפרטים טכניים כמו עיצוב העבודה. בתוך כל אלה יעניק לכם המומחה משוב לבדיקת עבודה אקדמית ויתייחס למבנה המחקר, לאופן הצגת הממצאים, לדיון ולמראה הכללי של העבודה, לרבות התייחסות לתוכן ולשפה עצמה.

ניגשים למשימה

אם אתם מעוניינים לקבל משוב לבדיקת עבודה אקדמית כל שאתם צריכים לעשות הוא להכין מראש כל פרט מידע חשוב. סביר להניח שקיבלתם ממוסד הלימודים שלכם הנחיות כתובות וברורות באשר למבנה העבודה, ללוחות הזמנים ולנקודות שעליהן יתעכב המנחה בשלב ההערכה. גורם מקצועי שמטרתו לתת משוב לבדיקת עבודה אקדמית, הוא זה שיוודא שהעבודה שלכם עומדת בכל הדרישות ופועלת על פי כל ההנחיות. בסוף התהליך תקבלו לידכם את העבודה שלכם, עם הערות, תיקונים והצעות לשיפור, ומכאן תוכלו להכריע אילו הערות ותיקונים אתם מקבלים ואילו לא. אל תהססו לשאול שאלות, הציון שלכם תלוי בזה.

פרטים נוספים

בבואכם לקבל משוב על עבודתכם, זכרו כי זהו משוב אובייקטיבי, נטול כל שיפוט או העדפה מצד הגורם המקצועי, שמביא את המשוב לידיכם. בסופו של דבר, מטרתו של הגורם המקצועי הינה לתת לכם משוב ברוח הסטנדרטים האקדמיים, שאליהם נדרשתם בעת ביצוע עבודתכם. אל תהססו מלשאול את כל השאלות הרלוונטיות, כדי שתוכלו לכוון לדעתו המקצועית של נותן המשוב, ובייחוד אל תפספסו את הפרטים הקטנים, כי עבודה אקדמית מוצלחת פירושה עבודה שבה כל האספקטים בוצעו כראוי, מא' ועד ת'. פרט נוסף הקשור למשוב, שכדאי שתדעו, קשור לאופן הכתיבה שלכם. עליכם להקפיד, כי כתיבתכם נטולת שגיאות ועומדת בסטנדרטים הרצויים של האקדמיה. ולכן, הקפידו על כל פרט. 

מחכים לך