סטטיסטיקה ועבודות אקדמיות

אחד השלבים המורכבים והמעניינים יותר בתהליך כתיבתה של עבודה אקדמית הוא ביצוע סטטיסטיקה.

בשלב זה הופך המחקר למציאות של ממש ואתם מתחילים לבחון את ההשערות שהעליתם. לאחר איסוף מקורות המידע ולאחר גיבוש שאלה מחקרית, השערות ותכנון השיטה עצמה, אתם יוצאים אל השטח, מחלקים שאלונים ומתחילים לאסוף את המידע לקראת ניתוחו.

אלא שעבור רבים סטטיסטיקה היא מילה שמצליחה לעורר חששות. זאת משום שכדי לבצע ניתוחים סטטיסטיים נדרש ידע מוקדם בכמה נושאים: הזנת נתונים למערכת ה-SPSS, ביצוע ניתוחים תוך שימוש במבחנים סטטיסטיים שונים, וכן הפקת פלט שיציג סטטיסטיקה תיאורית וממצאים אמפיריים.

אין דיון בלי סטטיסטיקה

חשוב מאוד לזכור שבלי סטטיסטיקה, תתקשו לכתוב את פרק הדיון, שהרי פרק זה נשען על הממצאים שעלו במהלך המחקר. על פי דרישות האקדמיה, השלמת שלב הסטטיסטיקה היא הכרחית כדי שניתן יהיה להעלות הסברים באשר להשערות המחקר שאוששו או הופרכו.

מודלים וכלי מדידה שונים מסייעים לנו להשתמש במידע שאספנו כדי לנתח את ההשערות ולהסיק את המסקנות הנכונות לקראת הצגתן באופן רהוט ומדויק. הסטטיסטיקה הינה הלב של אימות הנתונים, ומשמשת אותנו בבואנו לבצע ראיונות כמותיים וביצוע סקרים. זהו המדד החיוני ביותר לחיזוק ההשערות והמסקנות, שעולות מתוך עבודתכם האקדמית. 

השאלה שאתם בוודאי שואלים את עצמכם כעת היא: איך עושים את זה? גם מי שאינו שולט במערכת ה-SPSS או זוכר את שלל המבחנים והנוסחאות משיעורי סטטיסטיקה עדיין נדרש לבצע מחקר אמפירי להשלמת לימודי התואר שלו, וגם במסגרות של לימודי תארים מתקדמים נדרשת סטטיסטיקה פעמים רבות.

התשובה הטובה ביותר היא אחת: קתדרה.

 

למה קתדרה?

צוות הסטטיסטיקאים של קתדרה הוא צוות מקצועי, מנוסה ומיומן מאוד בביצוע מחקרים כמותיים, בביצוע סטטיסטיקה ובכתיבת עבודות אקדמיות, לרבות סמינריונים, תזות ועבודות דוקטורט.

הצוות המקצועי הזה יוכל לסייע לכם בשלבים שונים לאורך הדרך, או בהשלמת המשימה כולה, החל מתכנון המחקר ועד להשלמתו.

הצוות של קתדרה מכיר את כל דרישות האקדמיה ולכם יש את ההזדמנות ליהנות מהניסיון הרב, מהידע ומהמקצועיות.

אין ספק שניתוחים סטטיסטיים הם מורכבים ואין ספק שזהו אתגר, בוודאי עבור מי שאיננו מנוסה בביצוע ניתוחים סטטיסטיים, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, וגם בשביל הרבה יותר מזה. חשוב לזכור, כי מקצוע הסטטיסטיקה הינו מקצוע שוחק, מייגע ורב אתגרים בשל החומר הרב שבו, שדורש לא מעט חשיבה. פתרון תרגיל בסטטיסטיקה אינו משתווה לפתרון תרגיל פשוט במתמטיקה, ולכן האתגר הגדול שבביצוע ניתוח סטטיסטי בעבור עבודתכם האקדמית. מלבד זאת, יש לדייק במספרים, מכיוון שחישוב מוטעה של נתונים סטטיסטיים, עלול להביא להטעיה מחקרית, שתשליך על העבודה האקדמית כולה. ולכן, חובה לשים לב לפרטים הקטנים ביותר בעת הניתוח הסטטיסטי, כדי שהעבודה המוגמרת שלכם תהא עבודה מדויקת וכזו שעומדת בסטנדרטים האקדמיים. 

מחכים לך