עריכה לשונית

האקדמיה היא עולם שנשען על המילה הכתובה ולכן יש להקפיד על צורת ההגשה הלשונית של כל עבודה אקדמית, בכל רמה שהיא – החל במטלות הפשוטות ביותר כמו מצגות ורפרטים, דרך עבודות סמינריוניות, עבור בתיזה, דיסרטציה וכלה במאמרים ובדוקטורט. חשוב מאוד שהמילים יהיו “במצב הנכון”.

הסמינריון או התיזה שלך טובים ויש בהם רעיונות ותובנות נהדרים, אבל יכול להיות שמסיבות שונות הם גולמיים ולא ברורים. עורך לשוני (או עורכת) ייקח את הטקסט שהשקעת בו מהזמן ומהכוחות שלך וישביח אותו עבורך. מטרתו של עורך לשוני הינה שיפוט נכון ואובייקטיבי של כתיבתכם, והקפדה יתרה על שפה נקייה, גבוהה, רהוטה ותקנית, שתעזור לכם לא רק בכך שעבודתכם תהיה מסודרת יותר, אלא גם ברורה יותר למי שקורא אותו, ואחד מן הקוראים שלה, כמובן, הוא המרצה שלכם. 

דוגמא טובה לחיוניות העריכה הלשונית הינה תחום הספרות. לפי מנחם פרי, חוקר תורת הספרות, יש לערוך כל טקסט ספרותי, אפילו אם נעשה בידי סופר נפלא ומוביל. במילים אחרות, העורך הלשוני הוא מי שמלטש את מה שנכתב בידיכם, ותפקידו להביא את הטקסט שלכם לצורתו הטובה ביותר.

ציון בעבודות אקדמיות יכול להיות מאוד מושפע מן האופן שבו אתם כותבים את עבודתכם. וכך קורה, שהסטודנט תוהה מדוע הורדו לו נקודות רבות, למרות שהוא כה השקיע בתוכן העבודה, במציאת המקורות, בממצאים, יחד עם הזמן הרב שהוא שקד עליו כדי לבצע את כל זה. חשוב להבין זאת, איכות הכתיבה של עבודתכם היא הא"ב להצלחתה. עבודה אקדמית, מכל סוג, בין אם זה תזה, סמינריון, מטלת מנחה, ניתוח טקסטים וכו', נפגמת באיכותה באופן משמעותה, כאשר היא כתובה באופן לקוי. רוצים דימוי טוב שיעזור לכם להבין זאת? אף אדם בעולם לא ירצה לחזור לביתו, כשהוא מבולגן כולו. סדר וניקיון הם עדות לאכפתיות ולמקצועיות. ולכן, סדר וניקיון אלו חשובים עד מאוד בעבודתכם האקדמית! 

שגיאות כתיב, טעויות דפוס, ניסוחים תחביריים לקויים – כל אלה הם מהמורות ואבני נגף בחוויית הקריאה של המרצה, והרי הוא זה שקורא את הסמינריון או התיזה ונותן לה ציון! לכן חשוב להקפיד להגיה ולערוך את העבודה, כך שתעמוד בדרישות אקדמיות.
הרציפות, הבהירות והקפדה על כללי הדקדוק גורמות לתחושה של הנאה בתהליך הקריאה ויוצרות את הרושם הנכון על המרצה שקורא את הסמינריון ובודק אותו – שהכותב מבין את נושא המחקר והקדיש זמן כדי להוציא תחת ידיו עבודה טובה ואיכותית. הציון, כמובן, משתדרג בהתאם. 

תנו לנו לעזור לכם לכתוב טוב יותר, על מנת שעבודתכם תהיה מסודרת ורהוטה.

לקתדרה עורכים לשוניים שישמחו לקחת לידיהם את העבודה האקדמית שלך ולשדרג אותה!

מחכים לך