איך כותבים עבודת סמינריון

איך לכתוב עבודת סמינריון ולהישאר בחיים

“זה גדול עליי”. “אין סיכוי שאסיים בזמן”. “לא הבנתי מה רוצים ממני”. אם אחת או יותר מהמחשבות האלו עלתה לכם בראש לאחרונה, כנראה שאתם בתהליך של כתיבת עבודת סמינריון. כמו שכבר הבנתם, אתם לא היחידים שמרגישים ככה, אבל בעצם, הכל יותר פשוט ממה שהוא נראה. אז אספנו כמה טיפים מנצחים שיעזרו לכם לנצח, כלומר – להתחיל לכתוב את העבודה ולסיים לכתוב את העבודה ולא רק זה, אלא גם לעשות את זה על הצד הטוב ביותר.

בעבודת סמינריון חשוב להיות ממוקדים

נכון שלאף אחד אין יותר מדי זמן מיותר, אבל פוקוס עכשיו ימנע מכם פיזור ולחץ בשלב מאוחר יותר. למה אנחנו מתכוונים? שבו כמה דקות בשקט עם עצמכם וחישבו טוב על מה אתם רוצים לכתוב.יש הבדל של שמיים וארץ בין עבודת סמינריון שכותבים רק כדי לצאת ידי חובה לבין כזו שכותבים מתוך רצון אמיתי לחקור וללמוד על נושא מסוים. כשאתם מחוברים לנושא, הכול הולך יותר בקלות – אתם יודעים מה לחפש, מה לחקור וגם הכתיבה זורמת ושופעת יותר.

שימו יומן מול העיניים והכניסו ללו”ז עבודת סמינריון

תכנון מדויק של לוח הזמנים יכול ממש להציל אתכם מתחושות של לחץ ופאניקה של הרגע האחרון. שימו לב לקחת מקדמי הגנה! כלומר, לקחת בחשבון שכל שלב ייקח לכם יותר זמן ממה שאינטואיטיבית נראה לכם. למשל, אם רציתם להקצות שלושה ימים לאיסוף ביבליוגרפיה, הקצו חמש. בצורה זו תוכלו להתמודד יותר בקלות עם בלת”מים לאורך הדרך והם לא ישבשו לכם את לוח הזמנים. זכרו שעבודת סמינריון נעשית בשלבים, לכן כדאי להקצות דד ליין נפרד לכל שלב, כשהסיום צריך להיות, שוב, כמה ימים לפני התאריך הרשמי להגשת העבודה זה יאפשר לכם לעשות תיקונים אחרונים במידת הצורך או לקרוא את העבודה ברוגע פעם נוספת לפני שאתם מגישים אותה.

עבודת סמינריון דורשת ריכוז והרבה ממנו

אם אתם נוהגים להיעזר בתרופות או אמצעים אחרים על-מנת להתרכז, כדאי לשקול להשתמש בהם גם בעת כתיבת העבודה. אבל, גם אנשים ללא הפרעות ריכוז זקוקים לשקט ושלווה על-מנת לכתוב עבודת סמינריון איכותית.
לכן ארגנו היטב את פינת העבודה שלכם ואם אין לכם אחת כזו זה הזמן לצאת לסבב ספריות ולמצוא את האחת שתספק לכם אווירה שקטה ונינוחה לכתיבה. אם אתם כותבים בבית, וודאו כי פינת העבודה מסודרת, השלימו חוסרים של ציוד משרדי ודאגו כמה שיותר מראש לכל מה שעלול להשתבש למשל דפים במדפסת או תקינות של המחשב.

מחכים לך