חשיבות הסילבוס בעבודת סמינריון

מה זה בעצם סילבוס ולמה הוא חשוב בכתיבת עבודת סמינריון

סילבוס הוא מסמך בצורת רשימה, המפרט את הנושאים הנלמדים בקורס אקדמאי מסוים, רשימת ההרצאות, המנחים, חומרים לעיון וכדומה. לעיתים הסטודנטים נחשפים אליו לפני הקורס ואז הוא מסייע בגיבוש החלטה סופית האם להירשם לקורס או לא ולפעמים הוא ניתן ממש בתחילת הקורס ומעניק לסטודנט מידע כללי לגבי ההולך לבוא ומאפשר לו להיות מודע למהלך הקורס עוד מראש.
אולם לסילבוס יש חשיבות רבה לא רק בזמנים המוקדמים של הקורס, אלא גם בעיתוי הכי קריטי שלו – בסוף. התייחסות נכונה לסילבוס יכולה לעזור מאוד בכתיבת עבודת סמינריון ולהוות מקור מידע שניתן לחזור אליו שוב ושוב, מה שיכול במיוחד לסייע בקורסים ארוכים או עמוסים במיוחד, בהם חומר הלימוד עלול ליצור בלבול.

התייחסות לסילבוס בשלבים שונים של כתיבת עבודת סמינריון

לפני כתיבה עבודת סמינריון, כדאי לבדוק היטב באילו נושאים מומלץ להתמקד ומהם מקורות המידע העומדים לרשותכם. אחת האפשרויות לעשות זאת היא באמצעות סקירת הסילבוס, המציין את החומרים שנלמדו והביבליוגרפיות אליהן הייתה התייחסות.
כמו-כן, במהלך העבודה חשוב לחזור ולבדוק את הסילבוס, על-מנת לוודא שלא נשמט שום נושא חשוב מהעבודה וכי היא מכסה את כל התחומים הקריטיים להתייחסות.
חשוב לזכור כי את הסילבוס לרוב כותב המנחה עצמו של הקורס ולכן טבעי כי יופיעו בו הנושאים החשובים ביותר, גם אם לאחר מכן נלמדו בכיתה עוד פרטים אזוטריים.
לכן, שמרו את הסילבוס שאתם מקבלים לפני או תחילת הקורס – הוא המפתח שלכם להבנה טובה יותר במה להתמקד ומה ניתן להשמיט מעבודת סמינריון.

עבודת סמינריון והציון הסופי

דבר נוסף חשוב שעשוי להופיע בסילבוס של קורס מסוים, הוא מבנה הציון. בעת כתיבה העבודה, חשוב לקחת בחשבון את החלק היחסי שלה בציון הסופי. אמנם חשוב להשקיע בכל עבודה בצורה דומה, אך אין ספק שיש הבדל בין עבודת סמינריון שמהווה 25% מהציון לבין אחת שמהווה 75% מהציון. לכן, סילבוס צריך לתת לכם תמונה ברורה של מהלך הלימודים והעמידה בתנאי הקורס, על-מנת שתוכלו להתמודד איתם באופן אופטימאלי.
בנוסף, אם אתם נעזרים במישהו בכתיבה עבודת סמינריון, חשוב לזכור שהוא לא היה נוכח בכיתה והסילבוס הוא אחד הכלים המשמעותיים ביותר שיש לו כדי להבין מה החומר הנלמד. בסילבוס מסוכמים עיקרי הדברים והוא נותן כיוון התייחסות גם למקורות הביבליוגרפים וגם לאופי הלימוד בקורס ולכן חשוב להציגו למי שמסייע לכם בכתיבת העבודה.

מחכים לך