עשו סדר בפרוייקט שנקרא כתיבת עבודה סמינריונית

כמו בכל דבר בחיים, ברגע שעושים סדר, דברים נוטים להסתדר מעצמם. אחד השלבים הכי מאתגרים בכתיבת עבודה סמינריונית הוא הסדר הראשוני, זה שמארגן גם את המחשבות שלכם וגם את הסביבה הפיזית. לאחריו, הכל נראה פשוט יותר ולא תאמינו באיזו קלות אתם יכולים לסיים את הכתיבה, גם אם כרגע אתם לא יודעים מהיכן להתחיל ולאן להמשיך ובכלל, מרגישים שיש לכם בלק אאוט מכל תקופת הלימודים.

אז מאיפה מתחילים?

לפני כתיבת עבודה סמינריונית, ארגנו את פינת העבודה שלכם.

פינה שקטה? צ’ק. מחשב תקין? צ’ק. שולחן רחב ומסודר וכיסא נוח שמתאים לישיבה ממושכת? צ’ק. כלי כתיבה, דפי טיוטה, כוס קפה מהביל ונישנושים? צ’ק. אם יש לכם את כל אלו, אתם כבר בדרך הנכונה. בשלב מאוחר יותר ייתכן ותבחרו לכתוב גם במקומות אחרים, למשל, על המחשב הנייד בנסיעה ברכבת, או על דף טיוטה אחרי ראיון עם נבדק מרתק במיוחד, אבל כשלב ראשוני חשוב לעשות סדר בעיניים כדי לארגן את התחלת הכתיבה.

זה הזמן להכנס אל הזן.

אוקיי, אז מדיטציה לא ממש תקדם אתכם בכתיבת העבודה (אלא אם כן אתם עוסקים בה בקביעות והיא מסייעת לכם להכנס לפוקוס), אבל מה שכן יעזור זה זמן עם עצמכם אותו תקדישו לבחירת נושא העבודה, עניין שנראה שולי לכאורה אך למעשה יש לו משקל רב.

חשוב לזכור הוא שיותר קל לנו לעשות דברים שאנחנו אוהבים. אז נכון, מעטים הם אלו שאוהבים להיבחן או לגשת לכתיבת עבודה סמינריונית ובכל זאת, אם לא תכתבו על נושא תלוש אלא על נושא שבאמת מעניין אתכם, תמצאו את כל תהליך הכתיבה לא רק מהנה אלא גם קל יותר. עדיין מתקשים לחשוב על נושא? עיינו בחומר הלימוד של הקורס. לפעמים ניתן לקבל מהם לא מעט השראה כדי לבחור תחום שקרוב ללבכם.

בחרתם נושא? מצוין. לעבודה.

כן כן, כתיבת עבודה סמינריונית היא עבודה לכל דבר. גם אם יש לכם משרה נוספת, תצטרכו להקדיש לכתיבה זמן לא מועט, לפעמים גם על חשבון דברים אחרים. אבל אם יש דבר שיכול לעזור בקיצור התהליכים, זה פניה לכל מקור עזרה שעולה על דעתכם: חברים לכיתה, הורים, הספרנית בספריה, מנועי חיפוש באינטרנט, ספרים ישנים שיש לכם בבית וכדומה.

זכרו לשמור על סדר וארגון לכל אורך הדרך.

העצה שלנו היא לבנות לוח זמנים מפורט הכולל כל חלק בכתיבת עבודה סמינריונית, לוקח בחשבון גם את החיים עצמם ומאפשר לכם גם, ובכן, לנשום. ברגע שתצרו לעצמכם מסגרת ויעדים מוגדרים, המוטיבציה לכתיבה תגבר ויש לכם סיכוי לכתוב בקלות ולסיים את העבודה בזמן. קחו בחשבון שמאמץ בשלבים מוקדמים יפחית את הלחץ בשלבים מאוחרים יותר ויאפשר לכם כתיבה נינוחה ומדויקת.

מחכים לך