סטודנט בישראל

להיות סטודנט בישראל

מסיבות עוד אור הבוקר, חברות באחווה לכל החיים, אלכהול, כיף חיים ובילויים וכתיבת עבודות אקדמיות, בלי מאמץ ככה על הדרך. ללמוד למבחן, בשכיבה על הגב, בצל, מתחת לעץ, ברקע מדשאות ענק, במזג אוויר מושלם ופחית קולה צוננת ביד. החיים הסטודנטיאלים הנהדרים. טוב, אז בוא נצא מהסרט האמרקאי…
בפועל להיות סטודנט בארץ, זה קצת כמו להיות ללויין בקרקס צריך לדעת לג’נגל היטב בין המשימות. לרוב, סטודנטים גם עובדים למחייתם, גם לומדים כמובן שזה כולל נוכחות, מבחנים ובל נשכח, כתיבת עבודות. בנוסף מנסים, בדגש על מנסים לנהל חיי חברה טובים או חס וחלילה גם זוגיות, שלא לדבר על לישון. אבל לזה אין כל כך זמן, אולי כשיגמרו הבחינות וכתיבת העבודות תסתיים. חלקנו לומדים ומקימים משפחה בין לבין. במיוחד עם מדובר בתואר שני ואז כמות המשימות והתפקידים רק הולכת וגדלה.
אז איך שורדים את זה? קודם כל, עם חיוך. לוקחים אוויר ומתחילים לבחור ולברור את הקרבות שלנו.

הכנסה ומלגות

קודם כל להיות סטודנט עולה כסף ולא מעט, יש לקחת זאת בחשבון, זו השקעה לטווח ארוך, אבל כרגע צצריך להתמקד בטווח הקצר… אז מוצאים עבודה במשמרות שתאפשר את הגינגול הזה.בנוסף, וחשוב מאוד לדעת! יש היום היצע נרחב מאוד של מלגות, תגישו את עצמכם לכמה שיותר מלגות, זו בהחלט יכולה להיות עוד הכנסה או לפחות לכסות חלקית שכר הלימוד. רק חשוב לשים לב לדרישות של המלגה, לרוב צריך לתת שעות, זה יכול נהדר ואפילו מבורך אבל חשוב לוודא שזה מסתדר בלו”ז העמוס שלכם.

כתיבת עבודות אקדמיות וחיות אחרות

מבחינה לימודית, משתדלים להגיע לכל השיעורים, מתמקדים בשיעורי חובה, אין מה לעשות, צריך להכיר במציאות ולעשות כמיטב יכולתנו. חשוב לא להעמיס על עצמכם יותר מידי, כי אחרת עלולים לקרוס וחבל. כאן נכנס המסר הכי חשוב לא להתבייש לבקש עזרה!!! ללמוד לתואר אקדמי זו בד”כ משימה מורכבת ומאתגרת. יש מלא עבודות ומבחנים. כתיבת עבודות אקדמיות כשלעצמה זו חתיכת משימה, שלא נדבר על כתיבת עבודות סמנריוניות, עזבו בואו לא נדבר, חבל להלחיץ. אז נעזרים במה שרק אפשר, נעזרים בסיכומים של התותח הכיתתי (אם זה אתם בירכותי, כמות המיילים/וואטספים/פניות שתקבלו לקראת תקופת בחינות, לא מביישת את הסלב הממוצע), מוצאים חבר טוב או קבוצה לימוד ומישהו שהוא אלוף בכתיבת עבודות אקדמיות שייסע לכם לכתוב עבודות טובות, לעשות הגהה (זה קריטי) ובעיקר שישרה עלכם שקט נפשי וביטחון. זה עוזר לישון טוב בלילה.אה וגם תלכו לישון, יש לכם איזה שנתיים-שלוש-חמש עמוסות מאוד לפניכם. שיהיה בהצלחה ותהנו כמה שאפשר.

מחכים לך