10 טיפים לעבודה סמינריונית איכותית

סטודנטים רבים עוסקים בימים אלה בכתיבת עבודות סמינריון אך לא כולם יודעים מה יהפוך את עבודת הסמינריון שלהם לעבודה איכותית. לצורך כתיבת עבודת סמינריון איכותית יש לשים לב לדגשים הבאים:

השלב הראשון:

בעבודת סמינריון יש לבחור את נושא המחקר. על כותב עבודת הסמינריון לבחור נושא שמושך אותו במיוחד ולהציג אותו בדרך שונה מזו שהוצג במחקרים שנעשו עד כה.

השלב השני:

יש לבחור שאלת מחקר. שאלת מחקר צריכה להכיל שני משתנים שאחד מהם תלוי והאחר בלתי תלוי ולהתמקד בתקופת זמן מוגדרת.

בכתיבת המבוא יש צורך להבהיר מהי הנגיעה האישית של כותב העבודה לנושא העבודה ולציין מהי שאלת המחקר, השערת המחקר ושיטת המחקר. בשלב איתור החומרים יש צורך לוודא שהחומרים נלקחו אך ורק ממקורות מידע אקדמיים. כמו כן, רצוי להקפיד על כך שלפחות אחד מהמקורות יהיה באנגלית. כאשר הכותב מבקש לצטט מהמקורות עליו לוודא שהציטוטים נעשים על-פי הכללים המקובלים באקדמיה. בפרק הסיכום והמסקנות על הכותב להעלות את התובנות שעלו אצלו במהלך כתיבת העבודה ואם נותרו שאלות פתוחות עליו להצביע עליהן.בפרק זה אין להעלות רעיונות חדשים. בכתיבת הביוגרפיה יש להקפיד על כתיבת שמות המשפחה של המחברים לפי סדר האלף בית. כדי להבטיח את איכות העבודה על הכותב לוודא שנעשתה לה עריכה לשונית: עליו לבדוק שאין שגיאות כתיב בעבודתו, לוודא שיש התאמה בין המשפט הכתוב לרעיון שהוא מבקש להביע להשתמש במילות קישור בין הרעיונות השונים. כמו כן חשוב שגודל הגופן יהיה על-פי דרישת המרצה.

לסיכום: כדי להבטיח את איכות הסמינריון יש צורך לשים לב לדגשים בכל אחד משלבי הכתיבה. יש לבחור נושא שיעניין את הכותב ולהציג אותו בדרך שונה מזו שהוצג עד כה, לבחור שאלת מחקר שיש בה שני משתנים שאחד מהם תלוי והאחר בלתי תלוי ולכתוב מבוא שתהיה בו התייחסות למניע של הכותב לבחירת הנושא. בבחירת המקורות יש צורך להסתמך אך ורק על מקורות אקדמיים ולוודא שאחד מהם באנגלית. כשמצטטים מהמקורות חשוב להקפיד על כללי הציטוט המקובלים באקדמיה. כדי להבטיח את איכות הסמינריון חשוב לוודא שנעשתה לו עריכה לשונית. על הכותב להקפיד על כך.

 

מחכים לך

סגירת תפריט
נגישות