בחירת נושא לעבודה אקדמית

עבודה אקדמית יכולה להיות על כל נושא שבעולם

אנחנו רגילים שלעבודה אקדמית יש נושא רציני ו “כבד”, שמשמש חוקרים כדי להבין תהליכים חברתיים, כלכליים, מדיניים, רפואיים ועוד, שיקדמו את האנושות צעד נוסף אל עבר עולם טוב יותר.

האמת, שלכל עבודה אקדמית יש חשיבות משלה. גם אם היא כתובה בנושא כביכול שולי או מוזר, מי שערך אותה היה רציני לחלוטין בכוונותיו ובמטרתו להבין נושא מסוים, אזוטרי ככל שיהיה.

אספנו בשבילכם דוגמאות לכמה מחקרים הזויים במיוחד, שיגרמו לעבודה שלכם להיראות כדבר החשוב ביותר בעולם, גם אם היא נישתית ושולית כביכול.

עבודה אקדמית על… במבה!

שמעתם נכון. יש מי שהקדיש מזמנו לחקור את החטיף הפופולארי וזה נעשה דווקא במסגרת חשובה למדי – מחקר ופיתוח בנושא אלרגיות. מדובר במחקר עולמי שמצא כי בישראל שיעור האלרגיה לבוטנים (תופעה שיכולה להיות קטלנית למדי) קטן בהרבה יחסית למדינות אחרות וזה נובע ככל הנראה בין השאר מן העובדה שתינוקות, פעוטות וילדים בארץ נחשפים לבוטנים משלב מאוד מוקדם בחייהם.

לנו יש הרגשה שאחרי כתיבת עבודה אקדמית בנושא כזה, אי אפשר לראות, לשמוע או לאכול במבה יותר בחיים. וחבל. אבל לפחות אנחנו מבינים תהליכי אלרגיה יותר טוב.

נהגי מוניות ישמחו לדעת שיש בהשראתם עבודה אקדמית

אמנם מדובר על נהגי המוניות בלונדון, שלה מערכת כבישים ודרכים מסועפת ומורכבת אך הממצאים מפתיעים ומרתקים.

עם ההתפתחות המואצת של מערכות ניווט ו GPS כדאי אולי לחזור ולבצע עבודה אקדמית שתהווה מחקר המשך, אבל חוקרים בלונדון מצאו בזמנו דבר מעניין – החלק במוח האחראי על ניווט, היה גדול משמעותית אצל נהגי מוניות, המנווטים על בסיס יומיומי, מאשר אצל אנשים שלא עסקו בנהיגה או בנהיגה במונית. בנוסף, הם מצאו שככל שהקריירה של הנהג בתחום יותר ארוכה, החלק הזה יותר גדול.

זו למשל דוגמה כיצד מחקר אחד יכול לשמש קרקע פורייה לעבודה אקדמית במגוון נושאים וכיצד אפשר למצוא רעיונות למחקרי המשך בהשראת נושא אחד פשוט יחסית.

בהריון וכותבת עבודה אקדמית? כדאי לך לקרוא על המחקר הבא

עבודה אקדמית שנערכה בנושא פגים, גילתה כי הם הופכים להיות מבוגרים מלאי אמביציה ומוטיבציה שמצליחים בחיים ומתמודדים כראוי עם אתגרים. ההסבר לפי החוקרים הוא כי אלו מבוגרים שכבר בשלב הראשוני ביותר בחייהם נאלצו לבצע מלחמת הישרדות ולהתמודד כתינוקות עם האתגר הכרוך בלידה מוקדמת והדבר הושרש בהם כל כך עמוק שהם גדלים לחיות את חייהם באותו אופן.

מחכים לך