חשיבות ספורט ותזונה בזמן כתיבת עבודה אקדמית

כתיבת עבודה אקדמית דורשת ישיבה מרובה

זה לא סוד שבתקופות של מבחנים, עבודות ומטלות באוניברסיטה, הישבן מנהל רומן סוער עם הכסא. כל שלב בתהליך דורש זמן ובאופן טבעי רוב הפעילויות, מלבד אולי עמידה בתור למכונת צילום בספריה, כוללות ישיבה מרובה.

לצערנו, לישיבה מרובה, במסגרת כתיבת עבודה אקדמית ובעצם במסגרת כל דבר הכולל ישיבה,עלולה לגרום גם לנזק ולכן אספנו כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הגוף שלכם תוך כדי שאתם כותבים את דרככם לתואר בהצטיינות.

כותבים עבודה אקדמית? אל תשכחו לאכול

כן כן, גם אם נדמה לכם שאין מצב בעולם שזה יקרה, גם אם אתם רגילים לאכול ואפילו הרבה וגם אם אתם מאלו שלא מצליחים לכתוב יותר משני עמודים בלי לנשנש משהו תוך כדי, רבים מהסטודנטים מגיעים למצב בו הם פשוט שוכחים לאכול.

כדי לעקוף את המצב הזה, פשוט שימו לכם תזכורות לאכול ולשתות. אפשר לשים צלצול בטלפון הסלולארי ואפילו במחשב, כדי לזכור להחזיר את החיוניות לגוף. בצורה זו כתיבת עבודה אקדמית לא תשבש לכם את שגרת האכילה ותוכלו לכתוב על בטן מלאה, מה שמביא לכתיבה ממוקדת וברמה גבוהה.

כתיבת עבודה אקדמית היא לא תירוץ לתזונה לקויה

גם אם אתם לא שוכחים לאכול, חשוב שתשימו לב למה אתם אוכלים. אם תפתחו חטיף כל שעה וחצי ותרבו בשתיית מיצים ומשקאות מוגזים, הגוף שלכם יגיב בהתאם ויהיה לכם קשה יותר להתרכז ולכתוב. כמובן שאפשר להתפנק מדי פעם בממתק או משקה מלא סוכר, אבל לא כדאי להפוך את זה להרגל קבוע.

אם אתם יודעים שאתם מקדישים יום מסוים לכתיבת עבודה אקדמית ושאתם עומדים לעסוק בכך בצורה מאומצת, כדאי להכין מראש אוכל מזין ונשנושים בריאים, כדי שיהיה לכם תמיד משהו אכיל ובריא בהישג יד ולא תשקיעו בכך יותר מדי אנרגיה וזמן.

כתיבת עבודה אקדמית אינה ענף אולימפי

אבל היא כן תחום שדורש כושר, של המוח ושל כל הגוף. גם בתקופה לחוצה יש חשיבות בשמירה על שגרת התנועה וההתעמלות שלכם. אם אתם עושים ספורט בצורה קבועה, שלבו אותו בלוח הזמנים של הכתיבה ואל תוותרו אליו. אם אתם בדרך כלל לא עוסקים בפעילות גופנית, כדאי לכם לשמור שהגוף שלכם לא יתנוון לחלוטין. עשו מדי פעם הפסקה מהלחץ של כתיבת עבודה אקדמית, מתחו את הגוף, קפצו במקום, התהלכו בבית או עשו סיבוב בחוץ – כל דבר שיניע את השרירים וימנע את הבעיות שנוצרות בעקבות ישיבה ממושכת.

מחכים לך